Makale Kategorileri

Etkinlik - Paylaşım

  • etkinlik-tanitim

    Şirketinize katkıları olan faaliyetler, kutlamalar vb. alanlardaki etkinliklerinizi ve etkinlik resimlerinizi siz gönderin biz yayınlayalım. Giriş

ilgili makaleler

Yazdır e-Posta
Pazartesi, 29 Mart 2010 20:13
Borusan'da Kariyer

İnsan Kaynakları yönetimi Borusan Grubu’nun kurumsal hedefleri ve kritik başarı faktörlerini gerçekleştirmek için gerekli olan en önemli stratejik süreçlerden birisidir. Borusan Grubu, yüksek standartlı, mükemmellik esasına dayanan bir insan kaynakları yönetimini benimsemektedir. Çalışanlarımızın yalın bir organizasyon yapısında, potansiyellerini verimli olarak kullanabilecekleri ve Grubun ana hedeflerine ulaşmasında, katkı ve değer yaratabilecekleri görevlerde değerlendirilmesi temel hedeflerimizden biridir.

Borusan Grubu’nda çalışanlarımızın işe alım ve terfilerini gerçekleştirirken, işin gerektirdiği nitelikler, kişisel becerileri ve bireysel performanslarını ele alınarak, objektif ve adil bir değerlendirme yapmak üzere, profesyonel sistemler kullanılır. Çalışanlarımıza, çalıştıkları birimin hedefleri ve Grubun kendilerinden beklentileri hakkında bilgi verilerek, güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturulması amaçlanır.

Çalışanlarımızın kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri ve işlerini daha iyi yapabilmeleri için gerekli eğitim ve gelişim imkanları Borusan Akademi çatısı altında sunulur. Borusan Grubu ve şirketlerimizin vizyonu, misyonu, hedefleri, faaliyet sonuçları ve organizasyon içersinde çalışanlarımızı ilgilendiren tüm konular, düzenli olarak çalışanlarımız ile paylaşılır. Borusan Grubu değerleri ve iş ilkelerine sadık kalan ve beklentileri karşılayan tüm Borusanlılar, şirkete yarattıkları değer doğrultusunda objektif ve adil bir şekilde ücretlendirilirler.

Borusan'da Kariyer nasıl ilerleyecek

Her yıl düzenli olarak yapılan "Kariyer Yönetimi Toplantıları”nda hedeflerini sürekli olarak başaran ve aşan, yetkinliklerini geliştiren, kendini bulunduğu konumun üzerindeki sorumluluklar için hazırlayan, zorlayıcı görevlere istenmeden talip olan, davranışları ve kişisel kalitesi ile görünür fark yaratan her kademedeki çalışanlarımız en etkin şekilde değerlendirilir.

Performansı ve potansiyeli ile fark yaratan çalışanlarımızın gelecekteki kariyerlerinde hangi yönde ilerleyecekleri belirlenirken, organizasyonun mevcut ve gelecekteki olası yapısı, potansiyeli ve yetkinlik profillerinin birbirine uygunluğu bir arada ele alınır.

 

Ücret Yönetimi ve Yan Haklar

İş Değerleme
Borusan Grubu’nda işlerin şirket hedefleri ve organizasyon yapısı ile bütünleşik olarak tanımlanmasına yönelik bir İş Değerlendirme Sistemi uygulanmaktadır. İşe alma, kariyer yönetimi ve iş ailesi gruplarına ilişkin ücretlendirme ve yan olanaklar için temel oluşturan bu sistemde iş ailesi grupları, kişiyi değil yaptığı işi esas almaktadır.

Bireysel Emeklilik
Borusan Grubu’nun emeklilik şirketi ile yapmış olduğu anlaşma doğrultusunda tüm Borusan Grubu şirket çalışanları, eş ve 18 yaşını doldurmuş çocukları özel grup emeklilik planından faydalanabilirler.

Sağlık Sigortası
Tüm Borusan Grubu çalışanlarına yatarak tedaviyi ve ayakta acil müdahaleyi içeren sağlık sigortası, seviyeye göre değişen kapsamda yıllık check-up ve hayat sigortası olanağı tanınır.

Ulaşım
Borusanlılar'ın ulaşımı servisler aracılığıyla sağlanır.

Öğle Yemeği
Öğle yemekleri Borusanlılar'ın birlikte vakit geçirebilecekleri bir mekânda Borusan tarafından sağlanır.

Staj Başvuruları

Borusan Grubu’nda staj yapmak için, yayınlanacak stajyer ilanına başvuru yapmanız gerekmektedir.
Borusan Grubu Şirketleri’nde, üniversitelerin 4. sınıfına geçen ve zorunlu stajı olan öğrencilerine yaz döneminde (Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül) 1 ay tam gün staj imkanı tanınmaktadır.

Yetiştirme Elemanı Başvuruları

Borusan Grubu Yetiştirme Elemanı işe alım sürecimiz ile ilgili detaylı bilgi için www.borusanliyiz.biz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

www.borusan.com.tr adresinden alınmıştır

Son Güncelleme: Cuma, 02 Nisan 2010 18:44