Etkinlik - Paylaşım

  • etkinlik-tanitim

    Şirketinize katkıları olan faaliyetler, kutlamalar vb. alanlardaki etkinliklerinizi ve etkinlik resimlerinizi siz gönderin biz yayınlayalım. Giriş

PDF Yazdır e-Posta
Suat Delice tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 02 Nisan 2018 00:00

BP Türkiye

EĞİTİM KOÇU ELGİZ HENDEN' DEN
EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

12–15 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimi, Türkiye‘nin ilk eğitim koçu Elgiz Henden tarafından verilecek. Eğitim İz Koçluk ofisinde gerçekleştirilecek.

 

12–15 Nisan tarihleri arasında tam gün olmak üzere 4 gün boyunca sürecek “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu“ eğitimi, İz Koçluk Kurucusu, Türkiye‘nin ilk eğitim koçu Elgiz Henden tarafından verilecek. Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimi, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından 40 saat (CCE) olarak onaylanmış bir eğitim programı.

Akademik performans ağırlıklı

Programın amacının daha çok akademik performansı artırmaya yönelik olduğunu kaydeden Henden, şu bilgileri veriyor: “Eğitimde öğrencinin potansiyelini performansa çevirmek için bütüncül bir yaklaşım kullanıyoruz. İki bölüm olan programda birinci bölüm öğrenci koçluğunun temelleri üzerine odaklanırken, ikinci bölüm gençlerin karşıkarşıya kaldıgı  konular  ve bu  konulara ilişkin kullanabilecek koçluk  araçları üzerine odaklanıyor. Bir uzmanlaşma programı  olan Eğitim ve öğrenci koçluğu, Global  koçluk  bilgisi yerel  kültürle harmanlanarak eğitim ortamına uyarlanıyor. Programı tamamlayanlar program sonunda uygulanan sınavdan 100 üzerinden 80 aldıklarında  ICF onaylı  CCE sertifikayı  almaya hak kazanıyor.“

Kapsamlı eğitim programı

Programın ilk bölümünde öğrenci koçluğunun temellerine ilişkin olarak eğitim ve öğrenci koçluğuna giriş, öğrenci koçu olarak eğitmenin rolü, bir gence ve yetişkine koçluk yapmak arasındaki benzerlikler ve farklılıklar,
gençle koçluk ilişkisini birlikte yaratmak, gençlere koçluk sürecinin katkıları, öğrenci koçluğunun ön kabulleri, öğrenci koçluğunun prensipleri, öğrenme biçimleri ve farklılıkları, koçluk görüşmelerinin yönetimi, giriş görüşmesinin yönetimi, koçluk ilişkisinde anne babanın yeri, anne babalar için sınırlar ve sorumluluklar ile gençlerin cesaretlendirilmesi konuları ele alınıyor.

Programın ikinci bölümünde ise öğrenci koçluğunda araçlar ele alınarak hedef belirleme sorumluluğu, hedef belirme adımları, stratejiler ve eylem adımları, öğrencinin kararlarını desteklemek, öğrencinin ihtiyaçlarını belirlemek, eylem talep etmek, koçlukta kullanılan dil, koçlukta farkındalık araçları, değerlerle çalışmak, sınırlayıcı inançlarla çalışmak, hayallerle çalışmak ve gelecek hedefleri konularına odaklanılıyor. Eğitim programında sınırlı sayıda katılımcıya yer verileceği için 212 257 04 05 ya da 543 224 57 25 no’lu hatlardan ya da www.izkocluk.com adresinden başvuru yapılması gerekiyor.

 

İz Koçluk - İz Koçluk, özellikle 13 - 21 yaş arası gençler, anne-babaları ve öğretmenleriyle çalışmakta, gençlerin performanslarını artırmak, anne-babaları ve öğretmenlerine koçluk becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. İz Koçluk, gençlerin değerlerine ve hayata bakış açılarına uygun anlamlı ve net hedefler belirlemelerine ve bu hedeflere doğru etkin adımlar atarak gelişmelerine, kişisel nitelik ve yeteneklerini belirginleştirmelerine destek olmaktadır. Yönlendirmek yerine doğru sorularla gençlerin kendi cevaplarını bulmaları ve doğru kaynaklara yönelmelerini sağlayan İz Koçluk, motivasyon ve yaratıcılıklarını artırmayı desteklemektedir. İz Koçluk’un sertifika programları arasında Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite (DEHB) Koçluğu, Anne Baba Koçluğu, Online Eğitim, Öğrenciler ve Ergenler İçin Profesyonel Koçluk; bireysel koçluk hizmetleri arasında Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, DEHB Koçluğu, Anne Baba Koçluğu bulunmaktadır. İz Koçluk bu alanlarda çeşitli seminerler düzenlemekte ve sosyal projeler de gerçekleştirmektedir.

Bilgi için: İZ KOÇLUK / 0212 257 04 05 ya da 543 224 57 25 no’lu hatlardan ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme: Pazartesi, 02 Nisan 2018 15:18