Makale Kategorileri

Etkinlik - Paylaşım

  • etkinlik-tanitim

    Şirketinize katkıları olan faaliyetler, kutlamalar vb. alanlardaki etkinliklerinizi ve etkinlik resimlerinizi siz gönderin biz yayınlayalım. Giriş

ilgili makaleler

Engelliler Kariyer Günü PDF Yazdır e-Posta
IK Haberleri
Salı, 06 Nisan 2010 21:59

02 Nisan 2010 tarihinde Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Galatasaray Rotaract Kulübü’nün koordinatörlüğünde Türkiye’de ilk defa ‘Engelli çalışanlar için Kariyer Günü’ düzenlendi. Ağırlıklı İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Engelliler başarılı engelli çalışanların yaşam tecrübelerinden yararlanma, firmaları tanıma ve iş başvurusu yapma fırsatını yakaladı.

Amaç: Galatasaray Rotary ve Rotaract Kulüpleri, Beşiktaş Belediyesi ve Türkiye Omurilik Felçliler Derneği, engelliler için kariyer günü düzenleyerek, istihdam etmek üzere engelli vatandaşlara ulaşmaya çalışan işverenler ile iş arayan engelli vatandaşların buluşmasını sağlamayı amaçlamıştır.

Engelliler Kariyer Günü Türkiye’de ilk kez yapıldı. Engelliler Kariyer Günü

Tarih : 2 Nisan 2010
Yer    : Beşitaş Evlendirme Dairesi
Saat  : 12:30 - 17:00

Projenin Getirileri:
- Engelliler için düzenleyeceğimiz Kariyer Günü’ne, iş arayan ve/veya kariyer planı yapan bütün engelli arkadaşlarımız davetlidir. Kariyer Günü’nde engelliler, firmalar ile birebir iletişime geçerek ve özgeçmişlerini firmaların insan kaynakları sorumlularına vererek iş bulma şanslarına da sahip olacaklar.

- Kariyer günümüz Beşiktaş Belediyesi’nin Beşiktaş Evlendirme Dairesi fuaye alanında olacaktır. Katılacak firmalar Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ni ve projelerini yakından tanıma imkanı bulacaktır ve istihdam etmek istedikleri engellilerle de birebir iletişime geçme şansları olacaktır.

- İçinde yaşadığımız toplumda 8,5 milyon engelli arkadaşımız var ve engelli arkadaşlarımızdan birçoğu işsizlik sorunu ile karşı karşıya. Buna istinaden firmaların da yasal zorunluluklar çerçevesinde belli bir oranda ve bu oranın üzerinde engelli istihdam etmeleri gerekmekte. Biz, bunları fark ederek yalnızca yorum yapan kesimden olmak değil, toplumuzda BİR FARK YARATAN kesimden olmayı tercih ediyoruz! Bu farkı yaratmak için sizin desteğinize ihtiyacımız var.

Son Güncelleme: Salı, 06 Nisan 2010 22:36